وبلاگ

قفسه بندی انبار و قفسه بندی پالت راک ستون فقرات انبار شما هستند. این دو مورد قطب مرکزی تجارت شما بوده و سرمایه گذاری های شما به آنها بستگی دارند، بنابراین چرا به آنها اهمیت ندهید؟

با توسعه تجارت مواد غذایی و بزرگ شدن سوپرمارکت ها و فروشگاه های خورده فروشی، هایپرمارکت ها کم کم جای خود را در میان این صنعت باز کردند. امروزه بیشترین میزان خرید و فروش مواد غذایی در جهان از طریق هایپرمارکت ها صورت می گیرد. در ایران نیز در چند سال اخیر شاهد باز شدن شدن هایپرمارکت ها ی زیادی بوده ایم.

انبارها میتوانند یک محیط پرخطر و آسیب پذیر باشد زیرا کامیون های جرثقیل دار به طور مداوم در میان قفسه های پالت راک حرکت می کنند و با حرکت در آمدن موجودی های انبار باعث روشن و خاموش شدن یا خرابی قفسه ها می شوند.

در پروسه و روال فروش کالاهای خرده فروشی و کالاهای با قیمت گران بها یا خاص، چهار اصل اساسی و تعیین کننده در میزان موفقیت فروش نقش ایفا میکنند که به چهار C معروف میباشند که در این مقاله قصد داریم این تکنیک را شرح میدهیم. پس با ما همراه باشید .

در این مقاله سعی شده است تا نحوه چیدمان قفسه فروشگاهی بصورت علمی به شما توضیح داده شود که میتواند باعث تغییرات در فروش کالا و اجناس در فروشگاه یا هایپرمارکت شما گردد. در ادامه همراه ما باشید تا با نتایج علمی این موضوع آشنا شوید.

راندمان کاری یا بازده کاری را می توان نسبت کار انجام شده به مقدار زمان و انرژی سرمایه گذاری تعریف کرد. در استاندارد های انبار، این موضوع به این معنی است که چگونه بتوان سریع و بدون سختی محصول را از قفسه به دست مشتری منتقل کرد.