وبلاگ

قفسه بندی انبار و قفسه بندی پالت راک ستون فقرات انبار شما هستند. این دو مورد قطب مرکزی تجارت شما بوده و سرمایه گذاری های شما به آنها بستگی دارند، بنابراین چرا به آنها اهمیت ندهید؟

با توسعه تجارت مواد غذایی و بزرگ شدن سوپرمارکت ها و فروشگاه های خورده فروشی، هایپرمارکت ها کم کم جای خود را در میان این صنعت باز کردند. امروزه بیشترین میزان خرید و فروش مواد غذایی در جهان از طریق هایپرمارکت ها صورت می گیرد. در ایران نیز در چند سال اخیر شاهد باز شدن شدن هایپرمارکت ها ی زیادی بوده ایم.

در این مقاله سعی شده است تا نحوه چیدمان قفسه فروشگاهی بصورت علمی به شما توضیح داده شود که میتواند باعث تغییرات در فروش کالا و اجناس در فروشگاه یا هایپرمارکت شما گردد. در ادامه همراه ما باشید تا با نتایج علمی این موضوع آشنا شوید.

در پروسه و روال فروش کالاهای خرده فروشی و کالاهای با قیمت گران بها یا خاص، چهار اصل اساسی و تعیین کننده در میزان موفقیت فروش نقش ایفا میکنند که به چهار C معروف میباشند که در این مقاله قصد داریم این تکنیک را شرح میدهیم. پس با ما همراه باشید .

انبارها میتوانند یک محیط پرخطر و آسیب پذیر باشد زیرا کامیون های جرثقیل دار به طور مداوم در میان قفسه های پالت راک حرکت می کنند و با حرکت در آمدن موجودی های انبار باعث روشن و خاموش شدن یا خرابی قفسه ها می شوند.

راندمان کاری یا بازده کاری را می توان نسبت کار انجام شده به مقدار زمان و انرژی سرمایه گذاری تعریف کرد. در استاندارد های انبار، این موضوع به این معنی است که چگونه بتوان سریع و بدون سختی محصول را از قفسه به دست مشتری منتقل کرد.